WIELKOPOLSKIE QUESTY

Lubicie gry terenowe, zwiedzanie poprzez dobrą zabawę i szukanie ukrytych "skarbów"? Jeśli tak, to dzisiaj mamy coś specjalnie dla Was - Wielkopolskie Questy. To świetny sposób na poznanie całego województwa wielkopolskiego, naukę historii poprzez zabawę, a do tego zobaczenie szczegółów, których przy normalnych spacerach pewnie nigdy byście nie dostrzegli. Gotowi? Czas start!1. CZYM SĄ I NA CZYM POLEGAJĄ WIELKOPOLSKIE QUESTY?

Wielkopolskie Questy to nic innego jak prosta gra terenowa w postaci ładnie wydanej, składanej ulotki. Znajdziemy w niej wszelkie wskazówki dotyczące miejsca startu zabawy, orientacyjnego czasu przejścia i oczywiście miejsce na "skarb". Teraz najlepszy bajer. Cały quest napisany jest w formie rymowanej historii, z której naprawdę możemy dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy. Żeby nie było tak łatwo, co jakiś czas w treści znajdziecie puste pola, które trzeba uzupełnić, aby uzyskać hasło. Siedząc w domu, na kanapie będzie to po prostu niemożliwe, więc jeśli chcecie zrobić questa musicie ruszyć w drogę. 
2. CZEGO DOTYCZĄ I GDZIE JE ZNALEŹĆ?

W samej Wielkopolsce jest ponad 50 questów. Najwięcej dotyczy Poznania oraz Wolsztyna. Poza tym są wędrówki między innymi po Chodzieży, Gołuchowie, Kórniku, Pleszewie, Szamotułach, Śremie czy Wąsowie. Większość z nich to questy piesze, ale jest kilka specjalnie przygotowanych, by przejechać je na rowerze. Gdzie znaleźć questy? Najprostsza ścieżka, to wejść na stronę internetową Region Wielkopolska. Teraz wystarczy je wydrukować i możemy ruszać w drogę. Warto również rozejrzeć się na miejscu startu questa. Czasami poszczególne miasta i gminy zostawiają tam gotowe ulotki np. wydruki znajdziecie przy wejściu do Zamku w Kórniku, w Grodzie w Gieczu czy w skrzyneczce w Spławiu, a nawet w recepcji Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie. 
3. DLACZEGO WARTO?

Powodów jest mnóstwo. Nie zawsze trzeba jechać na drugi koniec kraju czy świata, żeby odnaleźć coś ciekawego. Niekiedy wystarczy po prostu rozejrzeć się dookoła, bo czasami zupełnie nieznane historie są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Questy to świetny pomysł na spędzenie całego dnia, wycieczkę rowerową czy po prostu miły spacer. Co więcej, my wypełniając questy zwiedziliśmy miejsca, do których być może nigdy sami byśmy nie trafili. Kolejny powód? Proszę bardzo. Wiecie jaka jest satysfakcja na końcu gdy znajdziecie  skrzętnie ukryty "skarb"? Mylicie się, jeśli sądzicie że łatwo je znaleźć. Przekonajcie się. Jest coś jeszcze. Za zrobienie questów możecie zgarnąć odznaki. Za 5 pierwszych - brązową. Za 8 kolejnych (nie mogą się powtarzać z poprzednimi) - srebrną, a za 12 następnych - złotą. 
My zdecydowaliśmy się dzisiaj opisać dla Was Wielkopolskie Questy, ale znajdziecie je również w innych województwach, a nawet za granicą. Jeśli więc będziecie mieli wolny dzień, to wykorzystajcie go na tę grę. Tylko uważajcie, to naprawdę wciąga!

Komentarze

  1. Maxie jakieś dodatkowe questy? Chętnie przyjme

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Questów w ostatnim czasie przybyło naprawdę sporo. Sami musimy skusić się na kolejne ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SARDYNIA - CO ZOBACZYĆ - TOP 10 ATRAKCJI NA POŁUDNIU WYSPY

EDYNBURG - CO ZOBACZYĆ - TOP 15

WIELKOPOLSKIE WĘDRÓWKI: TOP 10 ZAMKÓW I PAŁACÓW WIELKOPOLSKI

ŚLADAMI HARREGO POTTERA PO EDYNBURGU

Z DUBLINA NA KLIFY - PÓŁWYSEP HOWTH

TOP 5 PLAŻ NA POŁUDNIU SARDYNII

PROSTE PORADY JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY

ŠTRBSKÉ PLESO I WYCIECZKI PO OKOLICY

KORFU - POŁUDNIE WYSPY

TOP 5 RZECZY, KTÓRE WARTO ZROBIĆ NA RUGII