JARMARK BOŻONARODZENIOWY - BETLEJEM POZNAŃSKIE

Choć do Gwiazdki pozostało jeszcze trochę czasu, to świąteczny klimat czuć już w wielu miejscach. Tym razem nie chodzi nam jednak o wystrój witryn sklepowych, ale o prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę. Tę z pewnością poczujecie na świątecznych jarmarkach. W Europie jest ich mnóstwo, ale i w Polsce nie mamy się czego wstydzić. Dzisiaj na blogu krótki spacer po Betlejem Poznańskim, bo tak oficjalnie nazywa się jarmark organizowany w stolicy Wielkopolski. Zapraszamy! 


Jeszcze do niedawna Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu kojarzył się ze Starym Rynkiem i kilkoma dniami trwania imprezy. Jego popularność systematycznie wzrastała, co spowodowało, że zdecydowano się najpierw na zmianę lokalizacji na Plac Wolności, a od dwóch lat w Poznaniu odbywają się aż dwa jarmarki. Jeden na Placu Wolności, a drugi na Starym Rynku. Dodatkowo połączone są one ulicą Paderewskiego, która na ten okres zmienia się w wielką, świąteczną aleję. 


Jeśli szukacie pomysłów na spędzenie wieczoru w Poznaniu i nie macie żadnych konkretnych placów, idźcie na jarmark! Tak, naprawdę. Warto się tam wybrać, by poczuć trochę klimatu zbliżających się świąt. Nie macie lęku wysokości ani przestrzeni? To bardzo dobrze, bowiem czeka na Was aż 33-metrowa karuzela - Młyńskie Koło. Kolejkami do wejścia nie ma się co zrażać, bo widoki z góry zrekompensują Wam to oczekiwanie z nawiązką. Kto jednak woli pozostać na ziemi może skorzystać z wielu innych atrakcji jarmarcznych. Cześć z nich jest w szczególności przeznaczona dla najmłodszych. Są między innymi mniejsze karuzele czy kącik pisania listów do Świętego Mikołaja. Nie brakuje też stoisk z jedzeniem, a także grzanego wina. Serwowane jest ono w okolicznościowych szklanych kubkach. Gratka dla wszystkich, którzy je kolekcjonują.Poznańskie Betlejem to również wiele imprez towarzyszących. Tradycyjnie 1 grudnia na Starym Rynku rozświetlona zostanie miejska choinka. 8 i 9 grudnia odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej, który co roku przyciąga artystów z wielu krajów. 13 grudnia będzie można wziąć udział we wspólnym śpiewaniu kolęd zagranicznych, a 19 grudnia już po raz drugi na Plac Wolności przyjedzie ciężarówka Coca - Coli, którą z pewnością kojarzycie ze słynnych reklam telewizyjnych. My na poznańskim jarmarku bożonarodzeniowym już byliśmy i na pewno jeszcze nie raz tam zajrzymy. Dlatego spokojnie możemy polecić Wam to miejsce, jako na przykład dobrą miejscówkę do spotkań ze znajomymi. Jarmark na Placu Wolności trwa do piątku - 21 grudnia. Z kolei z atrakcji na Starym Rynku skorzystacie od 1 do 21 grudnia. Do zobaczenia :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

SARDYNIA - CO ZOBACZYĆ - TOP 10 ATRAKCJI NA POŁUDNIU WYSPY

EDYNBURG - CO ZOBACZYĆ - TOP 15

WIELKOPOLSKIE WĘDRÓWKI: TOP 10 ZAMKÓW I PAŁACÓW WIELKOPOLSKI

ŚLADAMI HARREGO POTTERA PO EDYNBURGU

TOP 5 PLAŻ NA POŁUDNIU SARDYNII

Z DUBLINA NA KLIFY - PÓŁWYSEP HOWTH

PROSTE PORADY JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY

ŠTRBSKÉ PLESO I WYCIECZKI PO OKOLICY

KORFU - POŁUDNIE WYSPY

TOP 5 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ NA KORFU