TOP 5 ROMANTYCZNYCH MIEJSC W EUROPIE

Przed nami Walentynki - święto miłości i zakochanych, dlatego dziś pytamy Was jakie jest najbardziej romantyczne miejsce w Europie w jakim byliście? My mamy kilku swoich faworytów. Wśród nich są i te miasta, które z pewnością wymienicie jednym tchem, ale też i kilka zaskoczeń. Dzisiaj specjalny - walentynkowy TOP. Może znajdziecie tu inspirację do romantycznej wyprawy na weekend, a może to Wy podpowiecie nam jakie miejsca są dla Was tymi najbardziej chwytającymi za serce. Zapraszamy! 1. RZYM

Na miejscu pierwszym nie będzie zaskoczenia. Stolica Włoch przez wiele par jest uważana za jedno z najbardziej romantycznych miejsc nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro czytając nazwę miasta ROMA wspak wychodzi nam AMOR, czyli po łacinie "miłość". Rzym to z pewnością miasto zakochanych, ale nie tylko w sobie. Zakochanych także we Włoszech, bowiem miasto to jest kwintesencją całego kraju. Pewnie zdziwicie się, że tak zatłoczone miejsce znalazło się na samym szczycie naszej listy, ale możecie wierzyć lub nie, w Rzymie nam to nie przeszkadza. Bowiem to właśnie tutaj ze strzałą amora pod pachą można naprawdę poczuć włoskie Dolce Vita :) 

2. KOTOR

Jeśli chorwacki Dubrownik jest nazywany "perłą Adriatyku", to leżący zaledwie 100 kilometrów na południe od niego czarnogórski Kotor trzeba uznać za diament! Zasłużone miejsce nr 2 w naszym zestawieniu. Zaskoczeni? Jeśli odwiedzicie kiedyś to miasto, to już na pewno zaskoczenia nie będzie. Gąszcz wąskich uliczek, schodów prowadzących w tajne zakamarki starówki, a do tego wszędobylska muzyka klasyczna serwowana przez ulicznych grajków. I choć latem Kotor jest dosyć gwarny, to znajdziecie tu i tak kilka cichych zaułków. Szczerze? Zakochacie się w tym mieście. 
3. KORDOBA

Jeśli po bardzo krótkim czasie spędzonym w pewnym miejscu wiecie, że z pewnością kiedyś tu wrócicie, to znaczy, że zostaliście zauroczeni. Przed Wami pozycja nr 3 i Kordoba, położona w samym sercu hiszpańskiej Andaluzji. Zapytacie: "Czy może być coś romantycznego w kompletnie spieczonym przez słońce skrawku ziemi"? Odpowiemy: "Sprawdźcie sami". To miasto aż się prosi by chłonąć je całym sobą. Odkrywać każdą uliczkę Juderii (dzielnicy żydowskiej), zachwycać się nieskazitelnym pięknem Wielkiego Meczetu (La Mezquita), spacerować bez końca po Puente Romano. Możemy wyliczać w nieskończoność. Kordobo - wrócimy do Ciebie! Tak jak wraca się z ochotą do ukochanej osoby. 

4. SANKT PETERSBURG

Pora na "Wenecję Północy", czyli Sankt Petersburg. Miasto, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Choć nieco zatłoczony i hałaśliwy za dnia, po zmroku odkrywający swoje największe atuty. Jednym z nich z pewnością jest delta rzeki Newy, więc odwiedziny w Petersburgu bez rejsu po niej będą niepełne. Zresztą słynne określenie "Wenecja Północy" nie jest przesadzone. Liczne kanały, mosty i dopływające w nieraz niedostępne miejsca tramwaje wodne - na myśl od razu przychodzi ta właściwa, włoska Wenecja. Sankt Petersburg to miasto, które zdaje się wołać: "chodź, odwiedź mnie, sprawdź czy Ci się podobam". Romantycznie? Z pewnością! 
5. PRAGA

Stolicy Czech nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Praga co roku przyciąga tłumy zakochanych. Ten klejnot w czeskiej koronie aż kipi miłością. I choć może ciężko to dostrzec latem, podczas wakacyjnych miesięcy, ale poza sezonem jak najbardziej. Wystarczy spojrzeć na Pragę choćby w zimowej, śnieżnej scenerii. Bo czy w romantycznych miejscach nie chodzi o to, by chcieć do nich wracać? Oczywiście, że tak. I własnie Praga, przynajmniej dla nas, jest taka. Za pierwszym razem tajemnicza i zachęcająca do kolejnych odwiedzin. Natomiast przy następnych wizytach jeszcze bardziej podkreślająca swoją tajemniczość i skrywająca niektóre walory. Za to ją uwielbiamy! Nasz ranking jest całkowicie subiektywny. Jak zauważyliście brakuje w nim takich destynacji jak choćby uważanego za mekkę zakochanych Paryża, ale też nie ma na liście Wenecji, czy Wiednia. Każdy bowiem ma inny gust ;) a Wy? Jakie miejsce w Europie wytypowalibyście jako to najbardziej romantyczne? Dajcie znać, jesteśmy bardzo ciekawi :) 

Komentarze

  1. No widzę, że miałaś okazję być w przepięknych miejscach. Ja również w okolicy mam ich wiele, ale przyznam szczerze, że chętnie bym gdzieś pojechała. Jeśli chodzi o zagraniczne podróże, to mam nadzieję, że pojawię się kiedyś we Włoszech. Wiele ciekawostek na temat Włoch, a konkretnie Florencji (bo mi się marzy) możecie znaleźć sobie na stronie https://florencja.pl/ . Myślę, że jak najbardziej każdy dowie się czegoś interesującego. Życzę Ci, jak najwięcej podróż. Ja też planuję kolejną. Tylko nie wiem jeszcze, co dokładnie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SARDYNIA - CO ZOBACZYĆ - TOP 10 ATRAKCJI NA POŁUDNIU WYSPY

WIELKOPOLSKIE WĘDRÓWKI: TOP 10 ZAMKÓW I PAŁACÓW WIELKOPOLSKI

EDYNBURG - CO ZOBACZYĆ - TOP 15

ŚLADAMI HARREGO POTTERA PO EDYNBURGU

Z DUBLINA NA KLIFY - PÓŁWYSEP HOWTH

PROSTE PORADY JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY

TOP 5 PLAŻ NA POŁUDNIU SARDYNII

ŠTRBSKÉ PLESO I WYCIECZKI PO OKOLICY

KORFU - POŁUDNIE WYSPY

TOP 5 RZECZY, KTÓRE WARTO ZROBIĆ NA RUGII